українська моварусскийenglish

Дев'ята міжнародна школа

(15.05.10 12:05)

Дев'ята міжнародна школа по теоретичній і математичній фізиці для обдарованих школярів і студентів

З 1 по 10 травня 2010 року в оздоровчо-санаторному комплексі «Альбатрос» проходила Дев'ята російсько-українська міжнародна школа по теоретичній і математичній фізиці для обдарованих школярів і студентів. Школа була організована Інститутом теоретичної фізики ім. Н.Н.Боголюбова Національної академії наук України (ІТФ, м.Київ), Національним фондом "Україна-дітям" і Державним науковим центром Російської Федерації - "Інститут теоретичної і експериментальної фізики" (ІТЕФ, м. Москва). У роботі школи взяли участь школярі фізико-математичних ліцеїв Москви, Києва і Севастополя, студенти Московського державного університету ім. М.В.Ломоносова, Санкт-петербурзького державного університету, Московського фізико-технічного інституту і Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, а також наукові співробітники і аспіранти ІТЕФ, ІТФ НАН України, Вищої Економічної Школи (м.Москва) і Інституту теоретичної фізики ім. Л.Д.Ландау Російської академії наук (м.Черноголовка).

Формат проведення Школи є унікальним і не має аналогів в Європі, оскільки одночасно на Школі вчаться і школярі, і студенти і аспіранти. Робота на Школі була розподілена по трьох секціях: фізика і математика для школярів; теоретична фізика для студентів молодших курсів; математична фізика для студентів старших курсів і аспірантів. На секції по математичній фізиці були проведені студентські семінари з сучасних проблем квантової теорії поля, були прочитані лекції з теорії вузлів і окремих розділів диференціальної геометрії і топології. На секціях практикувалися виступи школярів і студентів з доповідями по розділах фізики і математики, що вивчалися. Після вечері в перебігу всієї Школи проходили традиційні науково-популярні лекції ведучих вчених Росії і України.

Такий формат проведення Школи дозволяє учасникам встановити контакти зі своїми ровесниками, які також захоплюються фізикою і математикою. Участь в роботові Школи і учнів, і студентів різних курсів, стимулює їх до більш напруженої праці, дає можливість на прикладі старших друзів  побачити, чого можна досягти, докладаючи зусилля до засвоєння матеріалу поза рамками стандартними шкільними і вузівськими програм. Завдяки гарній погоді, заняття в секціях проходили прямо в красивому і затишному парку, який розташований на території оздоровчого комплексу «Альбатрос». В дні відпочинку учасники Школи побували з екскурсіями в Севастополі і на Південному Березі Криму (Воронцовський палац, Никітінський ботанічний сад, Лівадійський палац і так далі).

Довгостроковий благодійний проект

(11.05.10 10:49)

Інформація щодо реалізації довгострокового благодійного проекту “Раннє виявлення захворювань щитовидної залози у дітей”

 Мета зазначеного проекту в об’єднанні зусиль Національного фонду "Україна-дітям" спільно з Фондом “Діти Чорнобиля” Землі Нижня Саксонія (Німеччина), компанією “Сіменс Україна” та Міністерством охорони здоров'я України в безкоштовному забезпеченні дитячих лікарень України діагностичною апаратурою, яку вони найбільше потребують, для своєчасного діагностування та лікування щитовидної залози у дітей соціально-незахищених верств населення, які потерпіли від аварії на ЧАЄС.

Зазначений благодійний проект реалізується більше 10 років.

З 1996 року в рамках цього проекту Фондом “Діти Чорнобиля” на територію України вже поставлено 123 апаратів ультразвукової діагностики марки Sonoline фірми Siemens /в центральні районні та дитячі лікарні більше 16 областей/.

Фонд “Діти Чорнобиля” спільно з Національним фондом “Україна-дітям”, МОЗ України та фірмою “Siemens” традиційно, щороку на базі Київської центральної басейнової клінічної лікарні МОЗ /вул.Коцюбинського,9а/ проводить курси підвищення кваліфікації лікарів (терапевтів, педіатрів, гінекологів та кардіологів), які будуть працювати з цими апаратами. Кожен рік понад 50 спеціалістів проходять перепідготовку, отримують відповідні сертифікати і справно працюють з апаратами та відповідними програмами досліджень хворих пацієнтів.

З 19 по 20 травня місяця  цього року ще 80 лікарів з 11 областей пройдуть курси підвищення кваліфікації.

Починаючи з квітня місяця цього року Національний фонд “Україна-дітям” проводить організаційну роботу з підготовки документів для отримання дозволу на ввезення на територію України 5 апаратів ультразвукової діагностики ACUSON X -150 та 8 датчиків і приналежностей на суму понад 130 тисяч Євро з метою їх передачі лікарням Вінниці, Могилів-Подільського, селища Десна Козелецького р-ну, Харкова та Києва.

Національним фондом «Україна-дітям»також проводиться робота з підготовки зустрічі з 16 по 21 травня 2010 року офіційної делегації Фонду «Діти Чорнобиля» та програми відвідання делегацією лікарень України з метою контролю використання апаратів отриманих в минулі роки, а також вирішення питання щодо надання апаратів іншим лікарням.

Свято до Дня Перемоги у Будинку ветеранів сцени

(11.05.10 10:15)

З нагоди 65-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні Національний фонд "Україна - дітям" 7 травня відвідав Будинок ветеранів сцени ім. Н.М. Ужвій. Привітати сивочолих ветеранів приїхали діти танцювального центру «Luz de Luna», вокалісти Антон Перегуда та Тетяна Кобзар. Вони подарували їм святковий концерт, у якому запальні сучасні танці гармонійно переплелися із піснями воєнних літ. По закінченні свята юні артисти поспілкувалися із метрами сцени, скуштували разом святковий торт, також подарунок дітей.

Національний фонд "Україна - дітям" передав необхідні людям похилого віку ліки, а також різноманітні соки торгової марки «Кока-Кола Україна».

Свято минуло, але в наших душах завжди буде жити почуття великої подяки бійцям всіх фронтів і всім тим, хто на межі життя і смерті наближав День Перемоги.