українська моварусскийenglish

Візит німецької делегації

(31.05.09 13:05)

Національний фонд "Україна - дітям" спільно з Фондом “Діти Чорнобиля” Землі Нижня Саксонія (Німеччина) та компанією “Сіменс Україна” відповідно до проекту “Раннє виявлення захворювань щитовидної залози у дітей” щорічно здійснюють візити з метою розгляду питання щодо забезпечення дитячих лікарень України діагностичною апаратурою для своєчасного діагностування та лікування щитовидної залози у дітей соціально-незахищених верств населення, що потерпіли від аварії на ЧАЄС. 

Так, у цьому році,  з 24 по 30 травня 2009 року делегація здійснила 12 контрольних перевірок та 6 відвідувань в такі лікарні 9 областей України, як:

1. Тернопільська область:

    - Обласна дитяча лікарня м. Тернопіль (контрольне відвідування)

2. Івано-Франківська область:

    - Міська дитяча клінічна лікарня м. Івано-Франківськ (контрольне відвідування)

    - Дитяча лікарня м. Коломия (контрольне відвідування)

3. Вінницька область:

    - Міська лікарня м. Могилів-Подільський (розгляд можливого надання УЗД)

    - Міська дитяча лікарня №3 м. Вінниця (розгляд можливого надання УЗД)

4. Харківська область:

    - Медико-генетичний центр м. Харків (розгляд можливого надання УЗД)

    - Центральна районна лікарня м. Ізюм (контрольне відвідування)

    - Центральна районна лікарня м.Чугуєв (контрольне відвідування)

    - Центральна районна лікарня м.Чутово (контрольне відвідування)

5. Полтавська область:

    - Центральна районна лікарня м.Оржиця (контрольне відвідування)

6. Черкаська область:

    - Міська лікарня №1 м. Черкаси, мобільний рентгенівський комплект (контрольне відвідування)

    - Міська лікарня №3 (контрольне відвідування)

7. Чернігівська область:

    - Районна лікарня м.Мена (контрольне відвідування)

8. Київська область:

    - Спеціалізована медико-санітарна частина №5 м. Славутич (контрольне відвідування)

    - Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Десна, Чернігівської області (розгляд можливого надання УЗД)

 9.  Дніпропетровська область:

    - Міжобласний Центр медичної генетики і пренатальної діагностики м. Кривий Ріг (розгляд можливого надання УЗД)

 10. Київ:

    - Інститут ПАГ (контрольне відвідування)

    - Інститут ім. М.М.Амосова (розгляд можливого надання УЗД).

Відбулися також зустрічі у Посольстві Німеччини, МНС, МОЗ, Сіменсі Україна та Національному фонді „Україна - дітям” з питань щодо подальшої співпраці.

Свято спорту дітям

(24.05.09 11:57)

Здоров’я населення – показник добробуту держави. Особливої уваги потребує підростаюче покоління та молодь, усвідомлення ними цінностей здоров’я, розуміння визначальної ролі здорового способу життя та формування індивідуальної поведінки кожної молодої людини.

Метою проекту Міжнародної громадської організації «Діти – фундація зірок світового спорту» є залучення до занять спортом, перш за все, дітей з малозабезпечених та проблемних сімей, вихованців дитячих будинків та інтернатів. Національний фонд «Україна - дітям» активно підтримав цей  проект, надавши фінансову підтримку. Для ефективнішої реалізації проекту вирішили залучати до виховання молоді видатних спортсменів. Першими  цю ідею підтримали ветерани футболу, які особистим прикладом пропагують серед підлітків здоровий спосіб життя.

22 травня у Тернополі пройшов спортивно-соціальний захід «Свято спорту дітям», спрямований на популяризацію спорту, як здорового способу життя серед студентів, дітей з малозабезпечених сімей та дітей групи ризику

У рамках свята відбулись спортивні змагання, естафети, матчі по гандболу та стрітболу, а також майстер-класи від зірок світового футболу О. Кузнєцова, А. Баля, О. Дем’яненка, В. Лозинського та І. Яворського. Відомі футболісти відмітили, що треба все робити, аби привертати  підлітків до фізкультури та спорту, щоб хлопці та дівчата хотіли і ходили на заняття, а не тинялися на вулиці. Необхідно постійно підтримувати їхнє захоплення і необов’язково футболом, головне, щоб вони росли здоровими.

Це спортивне свято забрало з вулиці близько 400 дітей, які почали регулярно займатися спортом.

Проведення наступних спортивних акцій планується у містах Харків та Одеса.

Нові партнери

(16.05.09 10:53)

Приємно бачити, що з кожною поїздкою збільшується число організацій, охочих приєднатися до добродійного проекту «Заради посмішки дитини». Серед нових учасників проекту - компанії, що представляють косметичні засоби по догляду за дитячою шкірою. Однією з них стала  компанія «КосМед», що є ексклюзивним дистриб'ютором продукції Французької фармацевтичної компанії Laboratories Expansciens, якій належить ТМ «Мустела». У травні під час поїздки в Білгород-Дністровський будинок дитини малюкам були подаровані засоби по догляду за дитячою шкірою гелі і лосьйони. Більше 50 дітей цієї установи потребують особливого догляду, це малюки до року або з різними пороками розвитку, що постійно знаходяться в ліжечках.

Дякуємо компанії «КосМед» за чуйність і милосердя, проявлені до маленьких сиріт, що залишилися з перших днів життя без батьківського тепла і турботи.

Благодійна допомога Білгород-Дністровському будинку дитини

(16.05.09 10:52)

В рамках благодійного проекту «Заради посмішки дитини» Білгород-Дністровському спеціалізова- ному будинку дитини в середині травня була передана благодійна допомога на суму понад 22 тисячі гривень. Будинку дитини в якості подарунків були передані: 6 пилососів, 13 каструль з неіржавіючої сталі для роздачі їжі по групах, 35 яскравих наборів посуду, памперси і вологі серветки, дитячі косметичні та гігієнічні засоби, самаритянські подарунки з іграшками і канцелярським приладдям, дитяче харчування «Нестле» і «Хіпп», махрові рушники, одяг та іграшки. Ця благодійна акція відбулася завдяки успішній співпраці людей, об'єднаних однією благородною метою – допомога знедоленим малюкам. Національний фонд «Україна - дітям», що взяв на себе організацію поїздки і транспортні послуги, разом з Асоціацією неонатологів ІПАГ залучили кошти на закупівлю пилососів, посуду і дитячих гігієнічних засобів. Компанії «Нестле-Україна» і «Хипп-Україна» надали допомогу дитячим харчуванням – сумішами, соками, фруктовими і овочевими пюре. Київський готель «Воздвиженській» передав махрові рушники. Компанія «Космед» подарувала косметичні засоби для дитячої ніжної шкіри. Центр християнського співробітництва передав самаритянські подарунки.

Кошти у сумі 250 грн., що поступили на рахунок Фонду в грудні 2008 року від Відоменко І.О. для Білгород-Дністровського будинку дитини, були витрачені на закупівлю засобів дитячої гігієни.

Від імені персоналу і керівництва Білгород-Дністровського будинку дитини Фонд виражає подяку організаціям, що надали благодійну допомогу, і учасникам поїздки, яка відбулася 16 травня.

Заради посмішки дитини

(16.05.09 09:38)

Відбулася чергова поїздка до Білгород-Дністровського спеціалізованого будинку дитини (Одеська область). Цей будинок дитини став першою сирітською установою, де з 2007 року реалізується благодійний проект «Заради посмішки дитини». За минулі півтора роки організації-засновники проекту кілька разів побували в гостях у малят.

Сьогодні в будинку дитини 113 малюків віком від 0 до 4 років, причому, більша частина дітей – діти в яких серйозні фізичні та психічні захворювання або пороки розвитку. Всі малята оточені теплом і турботою персоналу, яких не могли б отримати від біологічних батьків. Лікарі, няні, медсестри з любов'ю та ніжністю розповідали про кожного вихованця. Лише люди, що по справжньому люблять дітей, працюють в подібних установах, не жаліючи своїх сил і здоров'я. Окрім безпосередньої турботи про малят, персонал будинку дитини всіма силами прагне поліпшити їх сирітське життя, покращити умови їх перебування в будинку. Силами персоналу, на залучені спонсорські кошти, поетапно ремонтуються групи і спальні кімнати, але, на жаль, благодійних внесків сьогодні дуже мало, а ще потрібна заміна вікон і ремонт в половині приміщень. Бюджетного фінансування вистачає лише на харчування та медобслуговування малят. Тому будинок дитини не відмовляється від будь-якої допомоги і дарунків.  На цей раз Білгород-Дністровський будинок дитини отримав благодійну допомогу на суму понад 22 тисячі гривень.

Проект «Дитяче харчування»

(15.05.09 14:59)

В середині травня Національний фонд «Україна - дітям» отримав в якості благодійної допомоги 6,3 тони дитячого харчування компанії «Нестле». Високоякісні суміші та каші «Бона», «Помогайка» та безмолочна вівсяна каша були розподілені згідно заявок від організацій та установ, які опікуються багатодітними та малозабезпеченими сім’ями з маленькими дітьми.

Саме малюки потребують найбільшої опіки і уваги з боку дорослих, а особливо – соціально незахищені: сироти, інваліди, діти, які залишилися без піклування батьків. Лише при активній позиції громадськості, благодійних організацій, підприємств, комерційних установ та небайдужих громадян можливо частково вирішити їх щоденні проблеми.

Завдяки плідної співпраці Фонду з ТОВ «Нестле-Україна» у травні-червні благодійну допомогу дитячим харчуванням отримали: спілка сімей, які виховують дітей-інвалідів, «Ассоль» Васильківського р-ну Київської обл., координаційний центр «Об’єднання багатодітних сімей Шевченківського району міста Києва», союз  багатодітних сімей міста Ірпінь Київської обл., а також багатодітні сім’ї через ВБФ «Хелпіка» та представництва Національного фонду «Україна - дітям» у Хмельницькій та Рівненській областях.

Щиро дякуємо ТОВ «Нестле-Україна» за надану допомогу та сподіваємося на подальшу співпрацю на основі творіння добра та піклування про дітей – майбутнього України.

До Міжнародного дня сім’ї

(15.05.09 09:00)

15 травня відзначається Міжнародний день сім'ї, заснований Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році. Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім'ї.

З сім'ї починається життя людини, в сім'ї відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, пошани, прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати сама людина. Генеральна Асамблея ООН призвала звернути увагу на сім'ї, які вимушені боротися за елементарні умови існування, особливо на сім'ї, що постраждали в наслідок військових дій, що стали жертвами хвороб, а так само сім'ї, в яких є діти з різними серйозними захворюваннями та діти з обмеженими можливостями.

До Міжнародного дня сім'ї Національний фонд «Україні-дітям» передав добродійну допомогу спілці сімей «Ассоль», що виховують дітей-інвалідів, міста Васильків Київської області. Спеціальне дитяче харчування вкрай необхідне дітям з проблемами ШКТ, обміну речовин, алергіями, з порушеннями ковтального рефлексу, іншими серйозними захворюваннями та іншими вадами. Тому Фондом було прийнято рішення надати доброчинну допомогу саме сім'ям цієї організації. Дитяче харчування компанії «ХіПП»: фруктові і овочеві пюре, соки, суміші на суму 17,2 тисяч гривень були передані до свята дітям-інвалідам.

Національний фонд «Україні-дітям» вітає з цим родинним святом всіх, та бажає всім сім'я миру, злагоди та благополуччя!

Восьма Міжнародна школа з теоретичної та математичної фізики

(12.05.09 10:18)

Вже більш як вісім років Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України проводить регулярну роботу з підготовки наукових кадрів. Освітня робота з талановитою молоддю починається з школярами фізико-математичних ліцеїв і продовжується  при навчанні студентів в вузі і в аспірантурі. Стало вже традицією проводити у травні місяці Міжнародні школи з теоретичної та математичної фізики для обдарованої молоді. В проведенні цих шкіл Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України співробітничає з Державним науковим центром Російської Федерації "Інститут теоретичної та експериментальної фізики" (ІТЕФ) та Національним фондом "Україна - дітям".

У цьому році з 2 по 10 травня 2009 року пройшла Восьма Міжнародна школу з теоретичної та математичної фізики для обдарованих школярів та студентів в оздоровчому таборі «Ювілейний» (м. Баришівка, Київська область). В роботі Школи прийняли участь більш як 40 школярів і студентів з фізико-математичних ліцеїв м. Києва  та фізичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченко та 70 школярів і студентів з фізико-математичних ліцеїв м. Москви та фізичного факультету Московського державного університету ім. М.В.Ломоносова і Московського фізико-технічного інституту.

Робота на Школі була розподілена по трьох секціях: фізика та математика для школярів; теоретична фізика для студентів молодших курсів; математична фізика для студентів старших курсів. На секціях практикувалися виступи школярів та студентів  з доповідями з різних розділів фундаментальної  теоретичної та математичної  фізики. В рамках програми Школи були прочитані науково-популярні лекції та проводились семінари для школярів  по матеріалам Фейманівських лекцій з фізики, лекції з сучасних напрямків фізики та математики. На протязі двох днів були проведені змагання "фізичний бій", в яких прийняли участь команди Київського природничого-наукового ліцею № 145, Українського фізико-математичного ліцею при КНУ, Московської державної  П’ятдесят сьомої  школи та Московської фізико-математичної школи №2. Після запеклих «боїв» перше місце розділили команди Київського ліцею №145 та Московської державної П’ятдесят сьомої школи.

Для студентів були проведені цикли лекцій та семінарів з сучасних напрямків фізики високих енергій, математичної фізики. Участь у роботі Школи і учнів, і студентів різних курсів стимулює їх до більш напруженої праці, дає змогу на прикладі старших друзів наявно побачити, чого можна досягти докладаючи зусиль до засвоєння матеріалу поза стандартними шкільними та вузівськими програмами. Кожного вечора на спортивних майданчиках оздоровчого табору «Ювілейний» проходили спортивні змагання з футболу, бадмінтону, волейболу. Школа дала змогу подружитися російським та українським школярам та студентам, отримати стимул для подальшої навчальної роботи з фізики та математики.

Співає Київ весняний

(10.05.09 11:44)

З 6 по 9 травня у місті Києві відбувся ХІІ Міжнародний фестиваль дитячої та юнацької хорової творчості «Співає Київ весняний».

Фестиваль – ровесник незалежності України, бо саме 1991 рік був роком його заснування. За час свого існування став не тільки вагомою подією в культурному житті Києва, а й отримав визнання далеко за межами міста. Учасниками фестивалю були найкращі дитячі та юнацькі хорові колективи Києва, Київської області, міст України, а також Росії, Білорусі, Литви, Латвії, Польщі, Румунії, Болгарії, Бельгії, Молдови. Міжнародний фестиваль «Співає Київ весняний» - це гала-концерти  в кращих залах міста, відкриті уроки та майстер-класи, зустрічі з провідними українськими композиторами. Традицією фестивалю стало проведення концертів духовної музики в соборах Києва. На ХІІ Міжнародному фестивалі «Співає Київ весняний» вперше було проведено конкурс хорових колективів, у програмі яких обов'язково має бути твір українського композитора.

У травні цього року на фестиваль з’їхалися 11 хорових колективів  з України, Молдови та Росії: Народний художній колектив дівочий хор «Вогник» Київського Палацу дітей та юнацтва, Народний художній колектив хор «Радість» Дитячо-юнацького центру Дарницького району м. Києва, Народний художній колектив хор «Весняні голоси» Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості, Народний художній колектив хор дівчаток «Либідь» Центру творчості дітей та юнацтва Оболонського району м. Києва, Зразковий художній колектив хор «Струмочок» хорової студії «Струмочок» Центру творчості дітей і молоді м. Житомира, Зразковий художній колектив хор «Сяйво» Ніжинської дитячої музичної школи при Міському управлінні культури (Чернігівська обл.), Зразковий художній колектив хор «Мелодія» школи мистецтв ім. М. Леонтовича Деснянського району м. Києва, Дитячий хор «Капричіо» ліцею «Ginta Latina» м. Кишинева (Молдова), Дитячий хор «Диво калинове» вокально-хорової студії Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва, Хор «Lege Artis» дитячої школи мистецтв №6 ім. Л.Г. Жуковського м. Києва, Концертний хор «Веснянка» Дитячої хорової студії «Веснянка» м. Москви (Росія).

Національний фонд «Україна-дітям» протягом 6 років є співорганізатором цього фестивалю. У цьому році Фондом надана фінансова підтримка  у сумі 10 тисяч гривен.