українська моварусскийenglish

Оздоровлення дітей

(30.09.07 15:24)

ІНФОРМАЦІЯ
щодо відпочинку та оздоровлення дітей
соціально незахищених категорій по Програмі оздоровлення
Національного фонду “Україна-дітям”

 

 В рамках виконання програми оздоровлення  дітей Фонд на протязі останніх 7 років направив на відпочинок  та оздоровив більше 16 000 дітей із інтернатних закладів та дітей із сімей соціально незахищених категорій.

Так, у рамках Програми оздоровлення дітей у 2000 році Національний фонд “Україна-дітям”  оздоровив біля 2000 тисяч дітей, у 2001 вже більше 2 тисяч дітей, серед яких 736 дітей - інвалідів, у 2002 році оздоровлено 3.5 тисячі дітей, серед яких 1.5 тисячі дітей – інвалідів, вихованців інтернатних закладів системи Міністерства праці та соціальної політики, проведено санаторно-курортне лікування 1 тисячі дітей цієї категорій, а також 1000  дітей-сиріт, напівсиріт, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей майже з усіх регіонів України.

У 2003 році Фонд оздоровив та направив на санаторно-курортне оздоровлення під час зимових канікул біля 3,3 тисяч дітей з  усіх областей України.

У 2004 році Фондом оздоровлено біля 3 тисяч дітей-сиріт, інвалідів, напівсиріт, дітей з малозабезпечених багатодітних сімей та проведено санаторно-курортне лікування до 1 тисячі дітей цих категорій.

У 2005 році із-за відсутності достатнього обсягу фінансування, під час  літніх канікул було оздоровлено лише 600 дітей, а у 2006 році за відсутності  фінансування Фондом робота з оздоровлення дітей не проводилася.

Не забуває Фонд і про талановитих, обдарованих дітей, переможців міжнародних і обласних конкурсів та олімпіад, яким на протязі 3-х попередніх років надавалося не менше 100 путівок в Артек.    

В рамках виконання програми оздоровлення  дітей Фонд до 2005 року щорічно традиційно організовував відправку дітей на узбережжя Чорного і Азовського морів, під час літніх канікул  Президентським потягом здоров`я.

Відповідно до ініціативи Почесного Президента Фонду «Україна-дітям» Людмили Кучми Фонд щорічно надає 200 путівок для оздоровлення та  санаторно-курортного лікування дітей працівників Міністерства внутрішніх справ,  Служби Безпеки України та Міністерства з надзвичайних ситуацій, батьки  яких загинули при виконанні службових обов’язків, а також дітей з малозабезпечених сімей віком від 9 до 15 років.

У 2007 році, при підтримці бюджетного комітету Верховної ради України, народних депутатів України та Міністерства праці і соціальної політики України, Фонд оздоровив  під час літніх канікул 1560 дітей з  багатодітних малозабезпечених сімей, напівсиріт та обдарованих дітей і дітей інтернатних закладів:  дітей-інвалідів, дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування на узбережжі Чорного моря в дитячих оздоровчих закладах міста Скадовська та міста Одеси, для чого було витрачено коштів на суму 1міліон 490 тисяч гривень.

З метою виконання Закону України з державних закупівель Фонд організовує роботу щодо отримання путівок через проведення відкритих торгів. Участь у торгах, як правило, приймає біля 10 дитячих оздоровчих закладів України.

Так, на основі оціночних критерій, переможцями в торгах стали: Дитячий лікувально-оздоровчий заклад „Сузір’я Таврії”, м.Скадовськ, ціною путівки в 69 грн. та Дитячий оздоровчий табір „Казковий”, м.Одеса з ціною путівки в 67 грн. Зазначені ціни були найнижчими серед цін  по Україні за якими проводилося оздоровлення дітей у 2007 році в інших закладах.   

Аналізуючи оздоровлення дітей в 2007 році, слід відмітити, що як і у минулі роки, Фондом в рамках проекту „Пам’ять, повага та шана” біля 200 дітей працівників Міністерства внутрішніх справ і Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, батьки яких загинули або поранені  при виконанні службових обов’язків, було оздоровлено в дитячому лікувально-оздоровчому комплексі „Сузір’я Таврії”, який розташований у Скадовському курортному районі Херсонської області на узбережжі Чорного моря в Джарилгачській затоці. За висновками лікарів Скадовська медична зона визнана найбільш сприятливою для відпочинку та оздоровлення дітей у порівнянні з іншими морськими курортними зонами України.

Окрім того Фонд в одному із заїдів спеціально організував  в оздоровчому таборі „Казковий” відпочинок 210 дітей-інвалідів з дитячих будинків-інтернатів Мінпраці України з 17 областей, а в ДЛОК „Сузір’я Таврії” - 205 дітей, у тому числі: 30 – сиріт (14,6%), 17 – інваліди (8,3%), 37 – позбавлені батьківського піклування (18,1%), 24 – із багатодітних сімей (11,7%), 27 – із малозабезпечених сімей (13,2%), 5 – батьки яких учасники бойових дій (2,4%), 65 – талановиті (31,7%).      

Всього у 2007 році Фондом було оздоровлено 1560 дітей із 21 області України, із них: дітей - сиріт  біля 15%, інвалідів - 12%, із неповних сімей - 27%, із багатодітних сімей - 8%, із малозабезпечених сімей - 20%, батьки яких загинули або поранені під час виконання службових обов’язків - 6%, талановитих -  9%, постраждалих від аварії на ЧАЕС - 3%.

Необхідно відмітити, що після кожного із заїздів на ім’я Фонду „Україна-дітям” надходили не тільки колективні подяки, але й подяки від окремих матерів, сімей, організацій та закладів, що направляли дітей на оздоровлення. 

Таких подяк отримано більше десяти.:

 1.   Снятинська загалноосвітня школа-інтернат І-Ш ступенів Івано-Франківської області.

 2.   Профспілкова організація Перевальської виховної колонії п.Селезнівка, Луганська  область.

 3.   Асоціація Неонатологів Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН України м. Київ.

 4.   Вінницька міська рада. Виконавчий комітет.

 5.   Всеукраїнський союз жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України» м. Київ.

 6.   Дунаєвецька районна державна адміністрація Хмельницької області. м. Дунаївці.

 7.   Фармацевтична фірма «Альба України» м. Київ.

 8.   Потіївська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-Ш ступенів для дітей з наслідками поліомієліту і церебральними паралічами Житомирської області.

 9.  Колектив супроводжуючого персоналу дітей-інвалідів дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту населення областей: Луганської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, АР Крим, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької областей.

10.  Навчально-виховний комплекс «Кіровоградський колегіум – спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І-Ш ступенів – дошкільний навчальний заклад – центр естетичного виховання» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області.

11.  Колектив батьків Луганської області.

12.  Спілка опікунів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування м. Хмельницький.

 

Перелік оздоровлених дітей по областях України та у місті Києві
за 2007 рік 

   1.        Харківська             – 75 дітей

   2.        Донецька                59 дітей

   3.        Кіровоградська      – 75 дітей

   4.       Луганська               60 дітей

   5.       Київська                139 дітей

   6.       Житомирська         – 75 дітей

   7.       Чернівецька          –  20 дітей

   8.       Сумська                – 30 дітей

   9.       Одеська                – 15 дітей

 10.        Рівненська            – 60 дітей

 11.       Волинська             – 60 дітей

 12.      Хмельницька         – 60 дітей

 13.       Чернігівська          – 60 дітей

 14.        Полтавська           – 15 дітей

 15.        Вінницька              – 30 дітей

 16.        Івано-Франківська – 30 дітей

 17.       Тернопільська        – 60 дітей

 18.      Закарпатська         – 15 дітей

 19.       Херсонська           – 20 дітей

 20.        Дніпропетровська  – 40 дітей

 21.        місто Київ             – 130 дітей

 22.        Міністерство праці – 212 дітей

 23.        Міністерство внутрішніх справ          – 100 дітей

 24.       Міністерство надзвичайних ситуацій  – 100 дітей

 25.        Служба безпеки України                    – 20 дітей

Сучасні апарати ультразвукової діагностики - лікарням України

(25.09.07 12:04)

Національний фонд “Україна - дітям” протягом останніх десяти років плідно співпрацює з Фондом “Діти Чорнобиля” землі Нижня Саксонія (Німеччина) над реалізацією довгострокового проекту “Раннє виявлення та лікування захворювань щитовидної залози у дітей”, згідно якого передбачається обладнати сучасними апаратами ультразвукової діагностики кожну п’яту дитячу лікарню України.

У рамках цього проекту німецьким Фондом на сьогодні поставлено на Україну  115 апаратів УЗД фірми Siemens в центральні районні та дитячі лікарні 15 областей України, населення яких найбільш постраждало від аварії на ЧАЕС.

Щорічно відбуваються візити до  лікарень України делегації Фонду „Діти Чорнобиля” з метою огляду стану експлуатації апаратів та розгляду пропозицій щодо необхідності надання наступної партії ультразвукових апаратів. Результати минулих поїздок делегацій показали, що апарати УЗД експлуатуються відповідно до технічних вимог, повністю загружені і працюють на користь людей.

У 2007 році Фонд „Україна - дітям” вже  отримав на благодійних засадах від Фонду „Діти Чорнобиля” (Німеччина) партію апаратів УЗД в комплекті з датчиками та необхідними приналежностями в кількості 6 штук, які були передані Центральній районній лікарні  м. Золотоноша, Черкаської області; Міській лікарні №3, м. Черкаси; Центральній районній лікарні  м. Мена, Чернігівської області; Спеціалізованій  медико-санітарній частині  №5, МОЗ України, м. Славутич, Київської області;    Інституту педіатрії, акушерства та гінекології  АМН України, м. Київ та клініці нейрохірургії дитячого віку Київського інституту нейрохірургії АМН України. Розмір цієї  благодійної допомоги  склав біля 900 тис. грн.

В період з 16 по 22 вересня 2007 року Національним фондом “Україна - дітям” разом з Фондом “Діти Чорнобиля” та компанією „Сіменс” проведено  14 контрольних перевірок та 8 відвідань лікарень  у 11 областях України з метою ознайомлення із станом діагностичних досліджень та вивчення умов для прийняття рішень про надання наступної партії апаратів УЗД та обладнання.