українська моварусскийenglish

Всеукраїнська олімпіада "ГЕНЕТИК - 2007"

(28.04.07 14:43)

Генетики Харківщини не можуть залишитись байдужими до впливу економічної катастрофи на стан здоров’я населення України. Ми прагнемо активно діяти і залучати до цих дій нашу націю — молодь. Генетика — це основна наука про життя. До цього висновку прийшли не тільки лікарі, але і суспільство.

22-27 квітня 2007 року представниками ГО Фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна – дітям Харківщини», кафедрою медичної генетики ХДМУ (зав. кафедри, чл-кор. АМНУ, д.мед.н., професор О.Я. Гречаніна) та Українським інститутом клінічної генетики ХДМУ була проведена Всеукраїнська олімпіада та Школа з медичної генетики для обдарованих студентів і школярів України “Генетик – 2007”.

Метою цього заходу є підготовка наукової зміни, здатної зберегти високий авторитет Української науки в галузі теоретичної та прикладної генетики, забезпечення на належному науковому рівні організації та проведення Школи.

В проведенні Олімпіади і Школи взяли участь 25 студентів з різних міст України (м. Харків, Київ, Сімферополь, Вінниця, Суми, Полтава, Луганськ, Дніпропетровськ) та 30 школярів м. Харкова.

Під час проведення цього заходу учасники ознайомились з м. Харків, Харківським державним медичним університетом, відвідали 3 виставки, 2 музеї міста, відпочили на дискотеці в молодіжному клубі “Меридіан”.

Був проведений Круглий стіл - клінічний розбір хворих із спадковою патологією.

Конференція Малої Генетичної академії, на якій молоді вчені представили доповіді.

Основна тема Школи з медичної генетики “Як змінюють погляди лікаря сучасні генетичні знання”.

Під час перевірки відповідей на запитання, які входили до тестів Олімпіади найвищі бали отримали: Лавриненко Артем  – ХДМУ, Корпушина Ганна – Дніпропетровський медичний університет, Дячук Світлана – Вінниця.

Усі учасники Олімпіади показали високий рівень знань в галузі генетики і завдяки великій допомозі Національного фонду “Україна - дітям” отримали в нагороду подарунки, грамоти та сертифікати.

Свято дітям до Великодня

(12.04.07 15:10)

Щороку Національний фонд "Україна-дітям" у світлий день Воскресіння Христова відвідує вихованців шкіл-інтернатів, дитячих будинків, притулків, щоб привітати їх із цим святом.

11 квітня представники Національного фонду "Україна-дітям" та Єпископату Української Лютеранської Церкви завітали із благодійною місією до Ніжинського обласного притулку для неповнолітніх, який знаходиться у м. Ніжин, Чернігівської області.

Майже 40 маленьких вихованців притулку, а це діти віком від трьох до вісімнадцяти років, чекали гостей із нетерпінням, зустріли всіх із великою радістю та продемонстрували присутнім свою творчість: декламували вірші, гуморески, співали пісні.

Ніжинський обласний притулок для неповнолітніх опікується дітьми, які потрапили в складні умови. Це діти, які залишились без батьківського піклування, діти-сироти або діти, батьки яких позбавлені батьківських прав через невиконання батьківських обов’язків, жорстоке поводження, безпритульні діти – діти, які були покинуті батьками, самі залишили сім’ю або дитячі заклади, де вони виховувались, і не мають певного місця проживання.

Діти потрапляють до притулку занедбані, іноді, з затримкою у розвитку, голодні, хворі на різноманітні захворювання. Здебільшого у них травмований внутрішній світ. За час перебування дитини у притулку збираються необхідні документи для подальшого влаштування у дитячі будинки, школи-інтернати, ПТУ, прийомні сім’ї, сім’ї опікунів. За два з половиною роки притулок допоміг майже 500 дітям.

Від Фонду та Єпископату усі діти до свята отримали різноманітні подарунки (солодощі, книжечки), а ще благодійну допомогу (постільну білизну, миючі засоби, люстри тощо).

Сподіваємося, що завдяки підтримці вихованці притулку будуть відчувати себе більш захищеними , а також зможуть надалі влаштувати своє життя.

Сучасні апарати ультразвукової діагностики лікарням України

(05.04.07 10:02)

Національний фонд “Україна-дітям” на протязі останніх десяти років плідно працює спільно з Фондом “Діти Чорнобиля” Землі Нижня Саксонія (Німеччина) над реалізацією довгострокового проекту “Раннє виявлення та лікування захворювань щитовидної залози у дітей” згідно якого передбачається обладнати сучасними апаратами ультразвукової діагностики кожну п’яту дитячу лікарню.

У рамках цього проекту німецьким Фондом  поставлено на Україну  109 апаратів УЗД фірми Siemens в центральні районні та дитячі лікарні 14 областей України, населення яких найбільш потерпіло від аварії на ЧАЕС.

З 17 по 23 вересня 2006 року відбувся візит до України делегації Фонду „Діти Чорнобиля”, яка під час перебування в Україні відвідала 18 лікарень у 8 областях України з метою огляду стану експлуатації апаратів та розгляду пропозицій щодо передачі наступної партії ультразвукових апаратів. За результатами поїздки делегація впевнилась в тому, що апарати УЗД експлуатуються відповідно до технічних вимог, повністю загружені і працюють на користь людей.

Аналіз використання в лікарнях ультразвукових діагностичних приладів марки ADARA SONOLINE  фірми Siemens свідчить про підвищення якості діагностики захворювань не тільки щитовидної залози та органів дихання і травлення у дітей і населення, але й збільшення обсягів обстежень, що дозволяє не допустити переходу початкової стадії захворювання у більш важку та забезпечити його ефективне лікування.

26 березня 2007 року Фонд „Україна-дітям” було отримав на благодійних засадах від Фонду „Діти Чорнобиля” (Німеччина) партію апаратів УЗД в комплекті з датчиками та необхідними приналежностями в кількості 6 штук, які були передані Центральній районній лікарні  м.Золотоноша, Черкаської області; Міській лікарні №3, м.Черкаси; Центральній районній лікарні  м.Мена, Чернігівської області; Спеціалізованій  медико-санітарній частині  №5, МОЗ України, м.Славутич, Київської області; Інституту педіатрії, акушерства та гінекології  АМН України, м.Київ та клініці нейрохірургії дитячого віку Київського інституту нейрохірургії АМН України.

Розмір отриманої від Фонду „Діти Чорнобиля” благодійної допомоги у вигляді апаратів УЗД складає біля 900 тис. грн.

На виконання спільних домовленостей між Національним фондом „Україна-дітям”, делегацією Фонду „Діти Чорнобиля”, Міністерством охорони здоров’я України та  Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи підготовлено пропозиції для Фонду „Діти Чорнобиля” щодо Переліку подальшого надання лікарням України нових апаратів УЗД.