українська моварусскийenglish

Візит Фонду "Діти Чорнобиля"

(25.09.06 10:00)

ІНФОРМАЦІЯ

про співпрацю з Фондом “Діти Чорнобиля” Землі Нижня Саксонія (Німеччина) при реалізації проекту “Раннє виявлення та лікування захворювань щитовидної залози у дітей”

 

Національний фонд “Україна-дітям” на протязі останніх десяти років плідно працює спільно з Фондом “Діти Чорнобиля” Землі Нижня Саксонія (Німеччина) над реалізацією довгострокового проекту “Раннє виявлення та лікування захворювань щитовидної залози у дітей” згідно якому передбачається обладнати сучасними апаратами ультразвукової діагностики кожну п’яту дитячу лікарню.

У рамках цього проекту Фондом “Діти Чорнобиля” на Україну поставлено 103 апарати УЗД фірми Siemens в центральні районні та дитячі лікарні 14 областей України, населення яких найбільш постраждало від аварії на ЧАЕС.

Благодійна допомога надана Фондом „Діти Чорнобиля” тільки у 2006 році 12 дитячим лікарням та пологовим будинкам у вигляді медичного обладнання (6 апаратів ультразвукової діагностики Сонолайн Адара SLC з приналежностями, 3 апарати  Сонолайн Омнія, Сонолайн Прима SLC, Сонолайн SІ 200/250, а також трьох Мамографів і одного Електрокардіографа) складає більше 1,0 млн.грн.

З метою огляду стану експлуатації апаратів та розгляду пропозицій щодо передачі наступної партії ультразвукових апаратів  з 17 по 23 вересня 2006 року відбувся візит до України делегації Фонду „Діти Чорнобиля”. Під час перебування в Україні делегація відвідала 18 лікарень у таких 8 областях, як Черкаська, Чернігівська, Київська, Житомирська, Вінницька,  Волинська, Рівненська та Хмельницька.

 Відвідавши лікарні, які вже мають такі апарати, делегація впевнилась, що вони експлуатуються відповідно до технічних вимог, повністю загружені і працюють на користь людей.

Аналіз використання в лікарнях ультразвукових діагностичних приладів марки ADARA SONOLINE  фірми Siemens свідчить про підвищення якості діагностики захворювань не тільки щитовидної залози та органів дихання і травлення у дітей і населення, але й збільшення обсягів обстежень, що дозволяє не допустити переходу початкової стадії захворювання у більш важку та забезпечити його ефективне лікування.

За сприяння Національного фонду  „Україна-дітям” з метою обговорення пропозицій щодо подальшої співпраці було проведено робочі зустрічі делегації Фонду „Діти чорнобиля” в Міністерстві охорони здоров’я України, Міністерстві України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології та Інституті нейрохірургії АМН України.

Традиційно на базі Київської центральної басейнової клінічної лікарні Міністерства охорони здоров’я України спеціалістами Фонду „Діти Чорнобиля” спільно з представниками фірми „Сіменс” проведено курси підвищення кваліфікації лікарів, які працюють і в майбутньому працюватимуть з цими апаратами. Цього року з 21 по 22 вересня пройшли курси та отримали відповідні сертифікати про навчання 60 лікарів з 12 областей України.

За результатами переговорів Національного фонду „Україна-дітям” з делегацією Фонду „Діти Чорнобиля”, Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи були визначені наміри про співпрацю з розробки нових актуальних проектів та подальше надання Україні сучасного медичного обладнання.

Візит до школи-інтернату

(22.09.06 17:00)

Проблема "соціального сирітства", на жаль, залишається однією з найактуальніших соціальних проблем нашої держави. Статистика свідчить: в Україні лише 10 відсотків дітей-сиріт живуть без батьків через непоправне лихо – їхню смерть, решта стають сиротами при живих батьках. Більшість таких дітей опиняється у державних закладах для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Надання допомоги дітям, що виховуються у дитячих будинках та школах-інтернатах, є однією з важливих складових Програми "Шляхами добра" Національного фонду "Україна-дітям".

З метою залучення іноземних спонсорів та благодійників до співпраці у даному напрямку, 22 вересня поточного року Фондом була організована зустріч пані Барбро Флодстрем, ректора муніципалітету Естеракера, м. Стокгольм, Королівство Швеція, із педагогічним та учнівським колективами спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 12 для дітей-сиріт, так як пані Барбро Флодстрем опікується проблемами розумово відсталих дітей.

Школа-інтернат № 12 є спеціальним державним загальноосвітнім закладом для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають спеціальні потреби розумового розвитку. Всі діти навчаються на території інтернату за спеціальною програмою Міністерства освіти і науки України з посиленою трудовою підготовкою та скороченим вивченням теоретичних предметів. Школа має дев'ятирічний термін навчання, після якого дитину влаштовують на подальше навчання до професійно-технічного училища або на роботу.

У вільний від навчання час діти проживають у шести різновікових групах кількістю від 8 до 12 дітей. Кожна група проживає в окремому житловому блоці. Такі групи діти та педагоги називають "сім'єю" і це є одним із ноу-хау не лише в даній школі, а й взагалі у системі шкіл-інтернатів України. Таке нововведення почало діяти лише з початком нинішнього навчального року, а педагоги вже бачать позитивні зрушення у вихованні дітей. А ще педагогічний колектив школи турбується про дітей не лише протягом їхнього навчання, але й по його закінченні. На базі школи-інтернату діє Центр підтримки дітей та молоді, який покликаний сприяти подальшому влаштуванню випускників даного інтернату, а також інших шкіл-інтернатів такого типу.

Під час зустрічі гостя ознайомилася із моделлю навчання та виховання дітей в даній школі-інтернаті, а керівництво школи-інтернату, зі свого боку, запропонувало іноземній гості поглибити дружні стосунки на благо дітей.