українська моварусскийenglish

Владнання непорозуміння

(30.09.05 14:34)

 

13 вересня Ежеминутная интернет - газета „Обозреватель” надрукувала статтю журналістки Наталі Конової /”Газета по – Киевски”/ під назвою „В «Охматдете» пичкали детей просроченными и несертифицированными лекарствами от фонда «Украина - детям»”, яка дискредитує Національний фонд „Україна-дітям” в очах громадськості, спонсорів та потенційних благодійників.

  Залишити без уваги  і не відреагувати на наклеп Фонд не міг, тому надіслав лист Головному редактору „Газеты по – Киевски” з проханням спростувати недостовірну інформацію. Примірник цього листа ми розміщували на нашому сайті 14 вересня.

Сьогодні пропонуємо вашій увазі лист-відповідь від Головного редактора „Газеты по – Киевски”. 

  

ТОВ „Видавництво"Пресцентр"

 Редакція газети м. Київ,

вул. Фрунзе, 104а,

 тел: 205 - 43 - 86

Г А З Е Т А

ПО-КИЕВСКИ

р/р 26005438002001

МФО300711

Печерська філія „ПриватБанк"

 

___________________________________________________________________________

 

23.09.2005 року

Вих№251

Директору Національного фонду соціального захисту матерів і дітей „Україна-дітям”

 

С.П. Лівенцову

  

Шановний Сергію Павловичу!

20 вересня 2005 року ми отримали Ваш лист, в якому Ви просите опублікувати спростування статті журналістки Наталії Конової „Благотворительность с душком”.

У своєму листі Ви вказуєте на те, що журналісткою було подано неправдиву інформацію щодо надання Вашим Фондом прострочених та несертифікованих ліків дитячій лікарні „Охматдит”.

Однак, ми вважаємо, що цей конфлікт є наслідком непорозуміння, оскільки журналісткою Наталією Коновою у статті стверджуються ті самі факти, які Ви згадуєте у своєму листі  до нас, правдиві. А саме, у статті говориться: „5333 упаковки цефтриоксока й цефотаксима, до окончания срока годности которых оставалось всего 20 дней, в феврале «Охматдету» подарил Национальный благотворительный фонд «Украина-детям». По словам Виктории Новохатской, срок годности этих препаратов заканчивался в марте…». Ці відомості були Вами підтверджені у Вашому листі, Ви не заперечуєте, що ліки були надані Вам 10 лютого, а строк їх придатності був зазначений як „березень 2005”. Щодо подальшої інформації, поданої у статті, як то про те, що ці ліки мали бути знищені після закінчення строку придатності, але це не було зроблено, про те, що в кладових лікарні також є інші прострочені або не сертифіковані належним чином ліки, які використовуються для лікування дітей, то ця інформація ніяким чином не стосується Вашого фонду, який згадувався лише у зв’язку з наданням згаданих вище ліків. Всі подальші відомості, які згадуються у статті, стосуються порушень, скоєних лікарнею „Охматдит”, з приводу яких зараз ведуться слідчі дії. Ніяким чином зі статті не випливає, що Ваш Фонд має відношення до цих порушень, але журналістка згадала його, бо ним було надано ті ліки, з яких почалося розслідування. Зрозуміло, що після надання ліків Ваш Фонд не може нести будь-якої відповідальності щодо їх використання чи зберігання лікарнею.

Таким чином, Ваше прохання надати спростування інформації про факт надання Фондом ліків, термін яких закінчився, виконати неможливо, бо такої інформації „Газета по-киевски” не розповсюджувала.

Щодо передруку, наданої в „Газете по-киевски” інформації Інтернет-газетою „Обозреватель”, то „Газета по-киевски” не має жодного відношення до цього видання і не може ні яким чином впливати на їх рішення та дії.

Стосовно тієї тональності, у якій журналістка викладає свої міркування у статті, то, виходячи із загальних засад свободи слова, журналіст вільний у висловленні своїх оціночних суджень, та має право на власний аналіз та оцінку певних подій та фактів. Це підтверджується законодавством України, а саме ст. 47-1 Закону України „Про інформацію” вказує, що „ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за висловлення оціночних суджень”.

Отже, ми вважаємо, що конфлікт, який виник внаслідок цього непорозуміння, необхідно врегулювати позасудовим шляхом. Звичайно, Ви маєте гарантоване Законом право звернутися до суду, якщо вважаєте свої права порушеними, але сподіваємося, що наших пояснень достатньо для вирішення цієї ситуації.

Ваш Фонд здійснює надзвичайно важливу та потрібну суспільству діяльність, ми шануємо Вашу мету та цінимо Ваші досягнення. Ми сподіваємося, що зможемо дійти порозуміння.

 

 

З повагою,

 

Головний редактор                                            В.А. Балицький

 

 

 

 

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОНД "УКРАЇНА-ДІТЯМ"

"30"ВЕРЕСНЯ 2005 Р

ВХ. № 10-04-264/У

 

 

 


 

 
  

 

 

„За Україну!”

(23.09.05 16:20)

 

15 жовтня 2005 року на військовому полігоні Хмельниччини пройде Перша обласна дитяча військово-спортивна патріотична гра „За Україну!”, в якій візьмуть участь учні 5-7 класів загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів області. Гра відбудеться за ініціативи Представництва Національного фонду „Україна-дітям” в Хмельницькій області на виконання регіональної програми військово-патріотичного виховання молоді.

Для участь у військово-спортивній  грі „За Україну!”,  командам необхідно добре підготуватися. Неодмінно їм слід вибрати козацьку стройову пісню та намалювати „козацьку стінну газети”, адже перші конкурси дитячої військово-спортивної патріотичної гри „За Україну!” – конкурс на кращу пісню та стінну газету. Це лише перші кроки гри, які продемонструють знання історії та вокальні данні учасників. Далі буде цікавіше...

Кожен школяр матиме змогу продемонструвати стрілкову підготовку під час конкурсів: розбірки та збірки стрілецької зброї, метання гранат РГД (учбові та бойові), стрільби з АКС-74. Але найцікавішими будуть конкурси: „Захоплення штабу”, бій між „Південними та Північними” (взяття висоти та встановлення прапора).

По закінченню гри будуть підведені підсумки та вручені нагороди і призи. Так, команда-переможець отримає перехідний кубок, а її учасники – пам’ятні медалі. Кожен учасник, а це понад 300 дітей, Першої обласної дитячої військово-спортивної патріотичної гри „За Україну!” отримає цінні подарунки.

Невдала спроба дискредитувати діяльність Фонду

(14.09.05 16:57)

 

Ежеминутная интернет-газета
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


13.09.2005 /13:16

В «Охматдете» пичкали детей просроченными и несертифицированными лекарствами от фонда «Украина - детям»

На днях сотрудники прокуратуры совместно с госинспекцией по контролю за качеством лекарственных средств нагрянули в нашу главную детскую больницу с проверкой. Оказалось, что в трех отделениях - отоларингологическом, отделении ортопедии и травматологии и отде­лении подростковой гинекологии - маленьких пациентов «лечили» просроченными и не имеющими соответствующего сертификата качества лекарствами.

Но первыми такие нарушения обнаружили родители маленьких пациентов, они и сообщили об этом силовикам. По словам начальника отдела защиты прав и свобод несовершеннолетних Киевской прокуратуры Виктории Новохатской, в этом году в прокуратуру посыпались жалобы родителей на то, что их детей лечат просроченными препаратами.

«Почти просроченные» медикаменты в подарок

В ходе этой проверки выясни­лось странное обстоятельство: 5333 упаковки цефтриоксона и цефотаксима, до окончания срока годности которых оставалось всего 20 дней, в феврале «Охматдету» подарил Национальный благотворительный фонд «Украина - детям». По словам Виктории Новохатской, срок годности этих медикаментов заканчивался в марте, по закону, все упаковки нужно выбросить, но лекарства продолжали поступать в отделе­ния. В аптечных закромах детской здравницы инспекция нашла также просроченный дексаметазон, дибазол и пилокпор и не зарегистрированные в Украине неогемодез и прималют.

Согласно закону «О лекарственных средствах», если медработники обнаружили у себя просроченные лекарства и лекарства сомнительного качества, они должны их немедленно отделить от используемых препаратов в так называемую «карантинную зону». Но в этих отделениях «Охматдета» такой зоны нет вообще.

Лекарство из мусорного пакета Следить за правильностью хранения лекарств должна старшая медсестра больницы, но ей, похоже, было абсолютно наплевать на то, где хранят таблетки и ампулы. Во всяком случае, журнал проверок она не вела. В общем, проверяющие наткнулись на страшный бардак: в местах для хранения лекарств нет ни термометров, ни гидрометров, поэтому температурный режим никто не соблюдает. Но это еще что - часть лекарств просто валялись на попу в пакетах для мусора(!).

КОГДА ВЕРСТАЛСЯ НОМЕР

Источник из столичной прокуратуры сообщил «Газете...», что сегодня сотрудники прокуратуры нагрянут в онкологическое отделение «Охматдета» с очередной проверкой. На этот раз поводом для визита стала коллективная жалоба сотрудников этого отделения: онкологи сообщали в прокуратуру, что их заставляют пичкать онкобольных малышей просроченными или некачественными препаратами.

Наталья КОНОВА, «Газета по-киевски»

www.pk.kiev.ua


© "Обозреватель" При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на www.obozrevatel.com.ua обязательна. Редакция "Обозревателя" может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет. Пишите нам: info@obozrevatel.com.ua

 

Лист-звернення керівництва Фонду до головного редактора "Газети по-киевски" 

 

 

“ 14 ” вересня 2005р. № 10-04-312

 

Головному редактору

„Газета по - киевски”

Балицькому В.А.

 

                  Шановний Вадиме Аркадійовичу !

 В щохвилинній Інтернет-газеті „Обозреватель” від 13.09.2005/13:16 під заголовком: В „Охматдете” пичкали детей просроченными и несертифицированными лекарствами от фонда «Украина-детям» Вашою журналісткою Наталією Коновою було надано неправдиву інформацію про те, що Фондом «Охматдиту» було надано прострочені медичні препарати цефтриаксон та цефотаксим, що дескредитує Національний фонд «Україна-дітям» в очах громадськості, спонсорів та потенційних благодійників.

Інформуємо Вас про те, що Фонд є благодійною громадською організацією, діяльність якого, згідно статутних положень, спрямована на першочергове надання благодійної допомоги школам-інтернатам, дитячим лікарням, будинкам дитини, малозабезпеченим багатодітним сім’ям, дітям-сиротам, інвалідам, дітям, які залишились без батьківського піклування, а також дітям, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків, а також на підтримку обдарованих дітей. Благодійні надходження до Фонду поступають в основному у вигляді матеріальних цінностей (нового одягу, спеціальних продуктів дитячого харчування, вітамінів, ліків, медичного обладнання та апаратури).

Так, дійсно 10 лютого 2005 року Фондом  на прохання „Охматдиту” на благодійних засадах надано сертифіковані цефтриаксон та цефотаксим у обсязі 5333 упаковки з терміном дії березень 2005 року (ксерокопії видаткових накладних та сертифікатів додаються). Зазначені антибіотики були отримані Фондом від Представництва компанії „Мілі Хелскере Лімідет”, Великобританія в Україні (дарчий лист №15-2005 від 17.01.05р.) та признані, як гуманітарна допомога, Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України ( витяг з протоколу №26/ГД-10470 від 03.02.05р).

Таким чином, на той час препарати простроченими не були і їх використання дозволило дитячим медичним  закладам, при відсутності бюджетного фінансування,  вийти з скрутного становища по забезпеченню хворих антибактеріальними препаратами, про що свідчать нижченаведені витримки  публікацій у таких медичних виданнях:

- Еженедельник „Аптека” №13 (484) від 04.04.05р, сторінка 83, статья Виктории Матвеевой „Современные антибиотики от «Мили Хелскери Лтд.» для украинских больниц», абзац 4 (Олег Ременник, главный врач Киевского областного онкологического диспансера -Хочу искренне поблагодарить Фонд «Украина-детям» и компанию «Мили Хелскери Лтд.» за благотворительную помощь, оказанную нашему диспансеру. Лекарственные средства  Цефтриаксон-Мили и Цефотаксим-Мили были направлены в отделение детской онкологической гематологии, в котором проходят лечение дети в возрасте до 18 лет с заболеваниями системы кровообращения и злокачественными новообразованиями.);

- Всеукраинское специализированное медико-фармацевтическое издание «Новости медицины и фармации в Украине» №07(167), апрель, 2005, сторінка 9, статья підготовлена И.Исаечкиною «Если не я – то кто же?», абзац 3 ( Владимир Степанович Поворзнюк, главный врач хирургического стационара больницы «Охматдет» -С благотворительным фондом «Украина-детям» мы работаем уже в течение многих лет. Как правило, в  самые трудные минуты фонд всегда находит возможность оказать нам помощь, поддержку. Вначале года, когда еще не был утвержден бюджет, больница плохо финансировалась, было очень сложно закупать необходимые для лечения медикаменты. Именно в это сложное для нас время фармацевтическая компания «Мили Хелскере Лтд.» (Великобритания) через фонд «Украина-детям» подарила детской больнице около 6 тысяч антибактериальных препаратов цефалоспоринового ряда – цефотаксим и цефтриаксон.)

На нашу думку, журналістка Наталія Конова, могла легко (сайт Фонду в інтернеті www.ukraine-children.org.ua/ukr/about - де наводиться вся інформація про діяльність Національного фонду „Україна-дітям”) перевірити цей факт. Але невідомо з яких причин не захотіла, чи може навмисно, з метою дескридитації діяльності Фонду, подала матеріали в «Обозреватель» для опублікування.

Щодо інших препаратів, які згадуються в опублікованій інформації газети, то їх Фонд ніколи не отримував і „Охматдиту” не надавав.

Враховуючи зазначене просимо Вас доручити Наталії Коновій у найближчий час, до 20 вересня цього року, надати спростування  у „Газета по – киевски” та Інтернет – газеті „Обозреватель” про факт надання Фондом ліків, термін яких закінчився.

У випадку не надання спростування, ми будемо змушені подати  на журналістку Вашого видання Наталію Конову в суд за публікацію недостовірної інформації, приниження гідності, нанесення морального збитку та підрив ділової репутації Фонду на суму не менше 1,0 млн.грн.

Відсуджені кошти будуть повністю передані сільським школам-інтернатам для дітей-сиріт у вигляді фінансової благодійної допомоги. 

З повагою та надією

 на порозуміння,

  Директор  Фонду 

“Україна-дітям”                                           С.П.Лівенцов

Проект "Раннє виявлення захворювань щитовидної залози у дітей"

(06.09.05 17:27)

 

Дев’ятнадцять  років тому на долю України випало страшне горе, яке змінило життя мільйонів українців – аварія на Чорнобильській АЕС. Але це лихо, на жаль, не залишилося в минулому. Воно й сьогодні несе величезну загрозу життю та здоровю населення.

Найбільше від Чорнобильської катастрофи постраждали наші діти. З 1990 року реєструється ріст захворювань щитовидної залози у дітей, які проживають на забрудненій території, в тому числі і злоякісних новоутворень.

Благодійна програма допомоги лікувальним дитячим закладам є однією з пріоритетних програм Національного фонду "Україна-дітям". В рамках цієї програми реалізується спільний з Фондом “Діти Чорнобиля” Землі Нижня Саксонія та Міністерством охорони здоров’я України довгостроковий благодійний проект “Раннє виявлення захворювань щитовидної залози у дітей”.

Починаючи з 1999 року в рамках цього проекту Фондом “Діти Чорнобиля” на територію України вже поставлено 90 апаратів ультразвукової діагностики /в центральні районні та дитячі лікарні Волинської, Вінницької, Хмельницької, Рівненської, Кіровоградської, Київської, Житомирської, Черкаської, Чернігівської областей та м. Києва/.

З 14 по 18 вересня 2005 року планується візит до України делегації Фонду “Діти Чорнобиля”, яку очолює Президент Фонду, професор Хео Еккель. Під час перебування делегації в Україні планується відвідання лікарень з метою огляду та наступної передачі ультразвукових апаратів, а також проведення курсів підвищення кваліфікації лікарів функціональної діагностики.

 

Мрії здійснюються.

(01.09.05 17:13)

 

Час лине швидко. Непомітно спливають останні дні літніх канікул, і незабаром малиновий дзвін покличе нас на урок. Для багатьох дітей це просто перший урок в цьому навчальному році, а для тих, хто вперше переступить поріг школи чи іншого учбового закладу – велике свято!

Так, для Власенка Сергія Васильовича Перше вересня не лише свято, а й здійснення мрії, оскільки змалечку він мріяв вступити до Київського військового ліцею ім. Івана Богуна.

На початку березня до Фонду звернулася Жлукта Лідія Йосипівна – опікун дитини-сироти Власенка С.В., з проханням допомогти хлопцю вступити до Ліцею. Ретельно вивчивши документи керівництво Національного фонду „Україна-дітям” надіслав клопотання Л.В. Кравчуку - Начальнику Київського військового ліцею ім. Івана Богуна, генерал-майору.

В липні Фонд отримав позитивну відповідь на своє звернення.

Мрії здійснюються...