українська моварусскийenglish

Учнівська олімпіада “ЕКОНОМІСТ – 2005”

(14.02.05 14:52)

 

9–11 лютого 2005 року в Харківському національному економічному університеті/ проходила Всеукраїнська учнівська олімпіада “ЕКОНОМІСТ – 2005”.

Харківський національний економічний університет за підтримки Національного фонду “Україна-дітям”, Міністерства освіти і науки України та Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації щорічно проводить Всеукраїнську учнівську олімпіаду “ЕКОНОМІСТ”.

Метою цього заходу є відбір талановитої молоді та її підтримка при формуванні економічної еліти України.

В олімпіаді “ЕКОНОМІСТ – 2005” брали участь учні випускних класів загальноосвітніх шкіл та гімназій, а також прикордонних областей Російської Федерації, які пройшли попередній відбір у регіонах. Загальна кількість учасників – 144 особи з 17 регіонів України та Бєлгородської області Російської Федерації.

Олімпіада проводилась у два етапи. На першому етапі оцінювався рівень знань з математики. Завдання складалися з п'ятьох задач, що мають економічний зміст, потребують математичного формулювання, а для вирішення – достатньо високої математичної підготовки та володіння навичками графічного зображення функцій. Роботи оцінювалися за 12-бальною шкалою.

На другому етапі оцінювався рівень теоретичних знань з економіки. Завдання складались з двох теоретичних питань за програмою середньої школи. Оцінювалась повнота відповіді та точність формулювань.

Переможці олімпіади були визначені за сумою балів двох етапів.

В олімпіаді “ЕКОНОМІСТ – 2005” переможцями стали:

-                Шаманська Юлія, Сумська область

-                Магурчак Тетяна, Закарпатська область

-                Паламар Тетяна, Львівська область

-                Удовиченко Ігор, Житомирська область

-                Никитюк Юрій, Львівська область

-                Сопін Денис, Харківська область

-                Горлова Ольга, Херсонська область

-                Королев Максим, Бєлгородська область Російської Федерації

-                Ребрій Андрій, Херсонська область

-                Кіяшко Сергій, Полтавська область

-                Калініченко Марія, Сумська область

-                Служалюк В'ячеслав, Житомирська область

-                Голубовський Володимир, Одеська область

-                Сопов Іван, м. Севастополь.

 

Переможці Всеукраїнської учнівської олімпіади “ЕКОНОМІСТ – 2005” отримали від Обласного управління освіти і науки грамоти.

Усі призери олімпіади нагороджені грамотами та подарунками Національного фонду "Україна-дітям". Їм були вручені студентські квитки, які дають право вступу до Харківського національного економічного університету без вступних іспитів на державну форму навчання.

Ліки для дітей

(11.02.05 11:06)

 

На сьогодні одним з пріоритетних завдань Національного фонду „Україна-дітям” є забезпечення дитячих медичних установ ліками та медичною апаратурою. Про це свідчать його останні акції та ініціативи. Нещодавно, а саме 3 лютого, Фонд спільно с Урядом Республіки Корея передав сучасне обладнання медичним закладам м. Києва. Так, Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска отримав апарат ультразвукової діагностики з кардіологічним датчиком; Київський пологовий будинок № 5 – УЗД апарат; Київська клінічна лікарня № 17 - анестезіологічний апарат для дитячого торакального відділення лікарні; ОХМАДИТ – електрокардіограф.

Крім того, 11 лютого Дитячі клінічні лікарні Житомирської, Одеської, Полтавської, Харківської, Херсонської, Черкаської областей, а також ОХМАДИТ, Інститут отоларингології, Інститут фтизіатрії та пульмонології, Київський обласний онкодиспансер та Київська міська онкологічна лікарня отримають медпрепарати Цефотаксим та Цефтріаксон, які Національному фонду „Україна-дітям” на благодійних засадах надало Представництво компанії „Мілі Хелскере Лімітед” в Україні.

Лікарські засоби Цефотаксим та Цефтріаксон належать до антибіотиків групи цефалоспоринів. Застосовуються ці засоби для лікування інфекційно-запальних хвороб, в тому числі перитонітів, сепсису, інфекцій органів черевневої порожнини та малого тазу, інфекцій нижніх дихальних шляхів, інфекцій кісток та суглобів, менінгітів тощо. Крім того, Цефтріаксон також застосовується для лікування вторинних інфекцій у пацієнтів з імунодефіцитним станом, у тому числі у хворих онкологічного профілю.

До Києва на ялинку.

(08.02.05 18:00)

 

Святкові вогні Новорічної ялинки запалали 28 грудня в Державному театрі юного глядача на Липках. Вже традиційно Національний фонд „Україна-дітям” дарує свято тим, хто особливо потребує тепла та уваги – вихованцям інтернатних установ, інвалідам, дітям з багатодітних малозабезпечених сімей.

Близько тисячі дітей з різних куточків України мали можливість помилуватися новорічним дійством, яскравим феєрверком, взяти участь в іграх, розвагах, переглянути виставу „Різдвяна ніч” у виконанні професійних акторів та отримали подарунки.

Вітаючи малюків, директор Фонду Сергій Лівенцов побажав їм веселих свят, радісних канікул та щасливого Нового року.

„Президентський поїзд здоров’я – 2004”.

(08.02.05 17:58)

 

В понеділок, 27 грудня, на столичному вокзали зібралось біля 500 хлопчиків та дівчаток. Національний фонд „Україна-дітям” спільно з „Укрзалізницею” організували відправлення Президентський поїзд здоров’я для дітей-інвалідів, вихованців інтернатних установ, дітей із сімей загиблих працівників Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи України. Серед юних пасажирів були і діти із малозабезпечених сімей.

Малюки та підлітки з 11 областей відправилися на відпочинок в санаторії Прикарпаття та Вінниччини. Там на них чекали нові враження, знайомства, екскурси та, зрозуміло, подарунки. Адже попереду Новий рік та Різдво. Цікаво й те, що відмічали свята діти в традиціях того краю, де їх зустрічали.

Крім того, багато дітей пройшли обстеження, покращили стан здоров’я.

Перед поїздкою хлопчиків та дівчаток нагодували варениками та напоїли чаєм. На платформі, звідки відправлявся поїзд, їх проводжали співробітники Фонду та казкові герої. Вони бажали дітям щасливої дороги та гарного настрою. Обличчя дітей світилися щастям...     

Мелодия японських барабанів.

(08.02.05 17:55)

 

15 листопада 2004 року вперше в Україні відбулася презентація одного з давніх японських мистецтв вадайко – гра на барабанах. Музична група з Осаки „Taikoshu Ikki” – лідер цього направлення – виступила в Палаці мистецтв „Україна” з великим сольним концертом „Перед світанком” перед дітьми сиротами, інвалідами, дітьми з багатодітних малозабезпечених сімей. Благодійний концерт для дітей зазначеної категорії пройшов під патронатом Почесного президента Національного фонду „Україна-дітям” Л.М. Кучми.

Мистецтво вадайко народилося понад 14 століть тому в Китаї. Але як і більшість східних традицій, воно повільно перемандрувало до Японії і тепер вже вважається справжнім японським. В давнину грім барабанів під час атаки мав лякати ворога та надихати війська на битву. Сьогодні ж мало кого можна налякати звуком барабанів. І лише музики, які під час гри завдяки паличкам демонструють хитрі фігури, що дуже схожі на чіткі удари карате, нагадують про первісне призначення вадайко. До групи „Taikoshu Ikki” входить сім музикантів. До того ж всі вони запрошені з різних музичних японських колективів спеціально для туру по Україні. Керівник групи Хіно Іккі – вчитель гри на барабанах школи мистецтв в Осаці. Він же і автор творів, які увійшли до програми „Перед світанком”. До речі, спеціально для виступу Хіно написав твір, який присвячений Україні. А виконавиця, яка бездоганно володіє грою на стародавньому  японському струнному інструменті кото, під оплески зіграла всім відому мелодію „Реве та стогне...”. Сцена Палацу „Україна” під час шоу була майже повністю зайнята інструментам. Одночасно лунало чотирнадцять інструментів, при цьому кожний музикант грав відразу на трьох-чотирьох. Юні глядачі слухали, затамувавши подих. Вражав навіть не сам звук, то низький, то дзвінкий, то глухий, а артистичність, з якою барабанщики виконували кожну композицію. А коли на сцену вийшов  артист в одязі самурая та почав виконувати ритуальний танець з мечем, зал вибухнув оплесками...

          До речі, Київ - перше місця великого українського туру японських барабанщиків, що пройде під патронатом Почесного президента Національного фонду „Україна-дітям” Л.М. Кучми .

Дитяче свято „Різдвяний бал”

(08.02.05 16:27)

 

20 грудня 2004 року в Конгрес-Холі, що на Львівській площі відбулося дитяче свято „Різдвяний бал

Ствердження духовних і моральних засад у дитячому і молодіжному середовищі сьогодні надзвичайно актуальні для українського суспільства, а перспективи їх розвитку вирішальною мірою визначатимуть майбутнє України. Тому пріоритетними напрямками діяльності Національного фонду “Україна-дітям” є проведення благодійних заходів, конкурсів по залученню дітей до надбань культури та мистецтва, оскільки саме у творчості народжується особистість.

Дитяче свято “Різдвяний бал” – театралізований показ дитячої моди. Під час “Різдвяного балу” на сцені розгорталося казкове дійство за участю черівника-ведучого, який запросив всіх присутніх здійснити подорож у часі та поринути у хвилюючий світ дитинства.

Крім того, перед початком театралізованого свята пройшла виставка-продаж оригінальних різдвяних сувенірів, які власноруч зробили студенти вищих навчальних закладів м. Києва.

 

Свято до Дня Святого Миколая для дітей соціально незахищених категорій

(08.02.05 16:19)

 

19 грудня 2004 року відбулося свято до Дня Святого Миколая для дітей соціально незахищених категорій. Це Свято влаштовував та проводив Національний фонд “Україна-дітям” разом з Всеукраїнською громадською організацією “Циркова спілка Кобзова” в рамках спільного довгострокового проекту “Подорож до казкового світу цирку”.

Сьогодні в Україні гостро стоїть проблема знедолених дітей: сиріт, дітей з багатодітних малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів. Обов’язок кожного громадянина України – допомагати у міру своїх сил та можливостей тим, хто дійсно потребує реальної допомоги.

За народними звичаями в День Святого Миколая – найулюбленіше свято дітей - дорослі обдаровують малечу, бажаючи дітлахам міцного здоров’я, щастя та успіхів на життєвому шляху.

Понад 1000 юних глядачів, а саме діти із сімей загиблих працівників Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства з  питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, курсанти ліцею ім. Богуна, діти з багатодітних малозабезпечених сімей, діти-інваліди, не лише переглянули благодійну циркову виставу, а й отримали солодкі подарунки.

Дітей зі святом привітали: Святий Миколай,  Директор Національного фонду „Україна-дітям” Сергій Лівенцов та Президент Всеукраїнської громадської організації “Циркова спілка Кобзова” Микола Кобзов, бажаючи їм міцного здоров’я, щастя та успіхів у навчанні.

Протягом останніх 5 років Фонд започаткував добру традицію – розпочинати святкування Новорічних та Різдвяних заходів саме з свята до Дня Святого Миколая. Так, 20 грудня Національний фонд „Україна-дітям” організовує та проводить спільно з Дитячою студією „Стиль і мода” дитяче свято „Різдвяний бал”, а 28 грудня запалить святкові вогні Новорічна ялинка.

Уряд Республіки Корея - дітям України.

(07.02.05 15:25)

 

Без сучасної діагностичної апаратури виявити причину захворювання чи провести обстеження неможливо. Але, на жаль, поки що не в усіх лікарнях є необхідна медична техніка. Тому, розуміючи всю гостроту цього питання, Національний фонд „Україна-дітям” спільно з урядом Республіки Корея провели 3 лютого урочисту акцію передачі медичного обладнання на суму 269 243 гривні.

Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Ли Сонг Джу вручив сертифікати на обладнання головним лікарям медичних установ м. Києва. Так, апарати УЗД – звичайний та з кардіологічним датчиком – отримали Київський пологовий будинок № 5 і Інститут кардіології ім. Стражеска. Анестезіологічний апарат – в дитяче торакальне відділення Київської лікарні № 17. А електрокардіограф отримала лікарня ОХМАДИТ.

Це вже друга, починаючи з 2002 року, акція передачі обладнання українським медикам від уряду Республіки Корея.