українська моварусскийenglish
КУЧМА ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА
Почесний президент Національного фонду
соціального захисту матерів і дітей "Україна-дітям"


Народилася 19 червня 1940 року на Уралі
(Російська Федерація).
Спеціальність за освітою - технік-механік.
30 років працювала інженером у конструкторському
бюро виробничого об'єднання "Південне"
(м. Дніпропетровськ). Протягом цього періоду брала активну участь у роботі різноманітних громадських організацій.
З 1996 року Людмила КУЧМА займається
благодійною діяльністю.
За ініціативою державних та громадських організацій Указом Президента Леоніда Кучми у 1996 році утворено Національний Фонд соціального захисту матерів і дітей "Україна-дітям", Почесним президентом якого було обрано Людмилу Кучма.

У 2000 році Людмилу Кучму обрано Головою опікунської Ради Всеукраїнського благодійного Фонду "Надії та Добра".
З кожним роком за ініціативою Людмили Кучми розширюються масштаби благодійництва, збільшуються обсяги допомоги, що надається різним соціальним групам.
Завдяки діяльності Людмили Кучми сотні тисяч українських дітей отримали можливість поліпшити своє здоров'я, умови життя і всебічного повноцінного розвитку. Тисячі дітей з України, перш за все це діти, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, відпочили й оздоровилися в Ізраїлі, Іспанії, Єгипті, Болгарії, Греції, Лівані, на Кубі тощо.

За підтримки Людмили Кучми багато дітлахів зі шкіл-інтернатів, притулків, дитячих будинків сімейного типу, з багатодітних та неповних сімей усіх регіонів України побували на концертах заслужених майстрів сцени, спілкувалися з цікавими людьми, отримали вагому матеріальну допомогу.

Людмила Кучма активно бере участь у різного роду міжнародних конференціях та саммітах, які мають на меті вирішення тих чи інших питань гуманітарного характеру. На запрошення дружини Президента Республіки Польща Йоланти Кваснєвської 1999 року Л.М.Кучма брала участь у Конференції, присвяченій 10-річчю Конвенції Генеральної Асамблеї ООН з прав дитини за програмою "Збережемо дитячі посмішки в новому тисячолітті".
У 2003 році Людмила Миколаївна взяла участь у першому самміті перших леді країн Центральної та Східної Європи під назвою "Здоров'я жінки. Рак молочної залози", яка проходила у місті Загреб (Хорватія).
Під опікою Першої Леді України у всесвітньо відомому Міжнародному дитячому центрі "Артек" з 2001 року щорічно проходить Міжнародний фестиваль дитячої творчості "Змінимо світ на краще!", метою якого є ознайомлення з культурою та традиціями різних народів, сприяння розбудові світу без воєн та насильства. По закінченні форуму в 2003 році надіслано звернення від 14 іноземних делегацій до ЮНІСЕФ та до голів держав світу з проханням сприяти розвитку дитячої дипломатії, створити умови, аби діти всього світу могли вільно зустрічатися та розвивати дружні стосунки.
З 2000 року Людмила Кучма підтримує параолімпійський рух в Україні. Зокрема, патронує українську параолімпійську збірну спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату та вадами зору.
За благодійну діяльність у 1998 році Людмилу Кучму нагороджено Орденом Святої Анни 1-го ступеня Української Православної Церкви, у 1999 році - українською відзнакою Міжнародного Ордена Святого Станіслава 1-го ступеня, у 2003 році - Міжнародним орденом Святого Миколая Чудотворця.
12 травня 2004 року за підтримку обдарованої молоді Людмилі Кучмі присвоєно почесне звання "Спеціального Посланника ЮНЕСКО у справі сприяння молодим талантам".
Крім того, за благодійну діяльність Людмила Кучма отримала низку нагород від різноманітних українських та іноземних громадських установ та організацій.
Інтереси: захоплюється музикою, фольклором, живописом, літературою.
Має доньку та двох онуків.